Aktualizováno: 27. 9. 2015

Užitečné odkazy

Pokud mnohdy žasnete nad cenami letenek/jízdenek, za které jezdíme do ciziny, zde vám dáme několik tipů na internetové portály, které se určitě vyplatí sledovat!

Cestujlevne.com

Náš oblíbený cestovatelský portál. Velmi přehledný, podrobný a plný zajímavých akcí každý den.
Odkaz: cestujlevne.com

JAKnaLetenky.cz

Další fajn portál se zajímavými nabídkami.
Odkaz: jaknaletenky.cz

Další cestovatelské portály

Portálů nabízejících levné letenky je mnoho, nicméně akce se často opakují - jednou s tím přijde jako první ten, potom onen. My máme své stálice, ale sledujeme i pár jiných, aby nám opravdu nic neuniklo.

Kde se ubytovat?

Booking.com

Portál s různými hotely a hostely s recenzemi a hodnocením. Doporučujeme vyhledávat „Smart nabídky“, u kterých se dá mnohdy ušetřit plno peněz. Navíc u velké části hotelů je storno zdarma, což nám přijde jako parádní věc.
Odkaz: Booking.com

Airbnb.com

Stránka, kde lidé nabízejí své domy/byty/pokoje k pronájmu. Mnohdy krásné pokoje za výhodnější ceny než v hotelu a ještě často s výkladem či prohlídkou města přímo od majitele. Určitě doporučujeme volit ověřené a dobré (rozuměj s hodně hvězdičkami) hostitele.
Odkaz: Airbnb.com

Couchsurfing.org

Stránka Couchsurfing umožňuje lidem z celého světa nabízet jiným cestovatelům zdarma své příbytky a také těchto služeb zdarma využít. Rizikem může být, že nevíte na koho natrefíte, ale mnohdy se dá najít krásné ubytování s místním průvodcem a to zcela zdarma. A určitě je to nezapomenutelný zážitek s řadou zajímavých situací, které v hotelu nezažijete.
Odkaz: Couchsurfing.org

Další užitečné odkazy

Směnárny (Praha)

Všechny zmíněné směnárny jsou bez poplatku.

exchange.cz

Adresa: Kaprova 14/13, Praha 1 - Josefov, 110 00
Odkaz: exchange.cz

prahaexchange.cz

Adresa: Jindřišká 12/908, Praha 1, 110 00
Odkaz: prahaexchange.cz

smenarna-praha.cz

Adresa: Senovážné náměstí 24, Praha 1, 110 00
Odkaz: smenarna-praha.cz

Mobilní aplikace a pomocníci na cestách

Anglicko-český offline slovník

Offline slovník, který se hodí mít vždy po ruce.

CG Transit offline jízdní řády

Offline jízdní řády pro ČR a SK. Obsahují kompletní jízdní řády pro MHD, vlakovou i autobusovou dopravu. Zdarma můžete vyzkoušet trial verzi na 1 měsíc. Aktuální ceník.

Google Překladač

Skvělý překladač, který zvládá překládat celé věty a to dokonce offline. Stačí si v aplikaci stáhnout požadované jazykové balíčky. Čeština nechybí. Umožňuje překlad i z mluvené řeči, ale to si již žádá internetové připojení. Takový překlad z "vymyšlené korejštiny" do češtiny fakt stojí za to!

MAPS.ME

Skvělé offline mapy zdarma! Velmi podrobné mapové podklady celého světa stáhnete přímo v aplikaci. Aplikace obsahuje spoustu bodů zájmů - restaurace, obchody včetně otevírací doby, bankomaty, MHD a mnoho dalšího. Vše bez nutnosti připojení k Internetu. Aplikace také umožňuje navigování pro jízdu v autě a nově i pro pěší.
Do aplikace lze naimportovat uložená místa (hvězdičkou) z Google Maps s využitím online nástroje: http://gexport.somee.com/

Mapy

Nejznámější mapy od Google. Mapy velmi využíváme nejen pro rychlé uložení oblíbených bodů (hvězdičkou) na PC a následné automatické synchronizaci s aplikací, ale také pro samotné navigování. Aplikace umožňuje uložit mapu offline o maximální velikosti 50 x 50 km. Stačí si ale plánovanou cestu předem projít (dostatečně přiblíženě) v aplikaci a mapové podklady se "nakešují" včetně hvězdiček a mapy lze poté využívat offline, nicméně bez navigace a podrobných informacích o bodech.

Mapy.cz

Nejlepší mapy pro ČR! Absolutní must-have! Velmi podrobné, s mnoha a mnoha body zájmů, offline a samozřejmě zdarma. Nabízí také turistické mapy. Snadné přidání oblíbených míst do "Můj batůžek", která se automaticky synchronizují mezi aplikací a mapou v prohlížeči na PC.
Mapy.cz plánují offline celý svět, takže se máme určitě na co těšit!

Meteor

Aplikace pro zobrazení aktuálních srážek v ČR. Ukazuje situaci s téměř hodinovým pohledem do budoucnosti. :-) Funguje obstojně a dá se na ní spolehnout. Většinou.

RunKeeper

Aplikace, která slouží pro mapování a uložení cesty. Využíváme téměř při každé cestě, abychom měli zmapováno kudy, jak dlouho a jak daleko jsme šli. Aplikace primárně slouží k zaznamenání sportovní aktivity - kolo, běh, bruslení, ...

Skype

Netřeba nějak podrobně představovat, nejspíše každý zná. Mobilní aplikace umožňuje standardní hovor, ale i videohovor. Můžete tedy svým přátelům a rodině ukázat nejen sebe, ale také okolí. :-) Využíváme převážně v zahraničí pro bezplatné spojení s rodinou. Nutné připojení k Internetu.

Your passenger rights

Podrobná práva cestujících v letecké, železniční, námořní a autobusové dopravě v češtině. Nikdy nevíte, kdy se vám něco nepříjemného přihodí a budete potřebovat radu či pomoc.


Spřátelené blogy

Epes Rades

Blog dobrodruha, který před pár měsíci absolvoval cestu kolem světa. Jeho příspěvky, vtipné historky a videa nás asi nikdy nepřestanou bavit. Aktuálně si užívá půl roční dobrodružství na Erasmu v Kanadě.
Odkaz: epesrades.wordpress.com

Hunty

Cestovatel, který už má za sebou řadu zajímavých zemí, hlavně asijských, aktuálně tráví roční pracovní dovolenou na Novém Zélandu. O jeho zážitcích si můžete přečíst více na blogu, kde podrobně popisuje všechny jeho dny.
Odkaz: novyzeland.wordpress.com

Itchy Feet Diary

Cestovatelka Míša cestuje převážně s přítelem do nejrůznějších destinací, o kterých podává pravidelný report doplněný zajímavými fotkami na blog a její Facebookovou stránku. Nyní se Míša vydala jako au-pair do Anglie, kde se snaží cestovat každou volnou chvilku.
Odkaz: www.itchyfeetdiary.com

Marek Bartík blog

Blog o všem možném studenta ČVUT v Praze, ale v současnosti se pyšní několika články z cest. Marek strávil rok na Kostarice a tuto příležitost samozřejmě využil k procestování této oblasti a jiných států.
Odkaz: yahoodka.cz/wordpress/

Pájuška na cestách

Cestovatelka Pavlína, která cestuje různě po světě, ale i po ČR a blízkém okolí sama nebo s přítelem a jejich pejskem. Články jsou zajímavé, cesty podrobně popsané často i s cenovou kalkulací a hlavně milujeme její překrásné fotky!
Odkaz: pajuskanacestach.cz

Proky & Veru around the World

Mladá dvojice Proky a Veru mají nacestováno již pěknou řádku zemí a vždy zůstáváme žasnout, kam se to zase vydají. Na FB stránku přidávají fotografie a občas sepíší nějaký ten cestopis.
Odkaz: www.prokyaveru.cz

Máte tip na zajímavou aplikaci, internetovou stránku nebo cestovatelský blog? Podělte se s námi v komentáři!

2 komentáře :

  1. Dobrý seznam :) Hodí se i hotelscombined, vyhledává napříč všemi možnými servery jako booking.com. A na vyhledávání levných letenek azair.cz

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkujeme za chválu a za tipy! Určitě se na stránky podíváme. :-)

      Vymazat