H

Ahoj, jmenuji se Hanča a je mi 23 let. Pocházím z Vysočiny, ale momentálně žiji v Praze, kde i studuji 2. ročník magisterského studia na VŠE. Studuji Mezinárodní obchod, což mě i po čtyřech letech stále baví a stejně tak jazyky. Domluvím se anglicky, německy a mám základy ruštiny. Když zrovna necestuji nebo nestuduji, tak mám ráda sport, posezení s přáteli a vaření.
Už od mala jsem ráda cestovala a poznávala nová místa. Nejprve jsme jezdili všude možně s rodiči, na střední škole jsem se účastnila několika výměnných pobytů, cestovala s kamarády a nyní cestuji převážně s přítelem. Studium se mi pomalu krátí a realita práce na plný úvazek, popřípadě rodiny, se blíží. Musím tedy cestovat co nejvíce, protože potom už toho času bude jenom a jenom méně. Jelikož jsme toho projeli už dost, vše rádi fotíme a milujeme tabulky s čísly, rozhodli jsme se psát tento blog, kde vám budeme vyprávět o našich cestách a hlavně se budeme snažit poskytovat užitečné informace. Příběhů a zážitků je hodně, ale důležité a praktické informace jsou neocenitelné.
Ač se o historii příliš nezajímám, miluji poznávání cizích míst, kultur a lidí. Člověk se nejvíce o zemi naučí tím, že v ní je. Vytváří se tím lepší souvislosti a člověk pochopí o zemi mnoho věcí a hlavně si je dobře zapamatuje. Ať už jde o ekonomickou situaci, historii, lidi a jejich mentalitu nebo o kulturní a přírodní dědictví. Člověk díky cestování získává větší přehled a víc si váží toho, co má. :-)
Na cestování mám asi nejradši návraty domů. Všude dobře, doma nejlépe.
Aktuálně bych si přála navštívit Floridu, Vietnam, Peru a Austrálii.
Každá z mých cest je něčím nezapomenutelná a fajn, kdybych ale měla zmínit místo, kde se mi líbilo nejvíce a ráda a často na něj vzpomínám, tak ihned řeknu: Tokio
Tři věci co mi při cestování nesmí chybět jsou sluneční brýle, sluchátka a tablet.

M

Ahoj, jmenuji se Miloš a jsem studentem magisterského studia na ČVUT FIT. Mezi mé záliby patří elektronika, sport a samozřejmě cestování! 
Pro cestování jsem se nadchl díky portálu cestujlevne.com. Cestovatelský portál jsem nejprve sledoval a pročítal všechny zveřejněné příspěvky. Samozřejmě jsem v tu dobu nevěřil, že se za takto nízké ceny dá vycestovat do zahraničí, ale řekl jsem si, že to musím vyzkoušet. Když se objevily jízdenky od Polski Bus za 7 Kč do Varšavy, neměl jsem co ztratit a šel do toho. Vše proběhlo naprosto v pořádku a já podnikl svojí první cestu na vlastní pěst. Tímto jsem se ujistil, že se dá cestovat opravdu velmi levně.
Při mé druhé cestě, tentokrát do New Yorku (zpáteční letenka z Prahy za 6 400 Kč), mě napadla myšlenka sdílet naše zážitky, tipy a rady s ostatními. Toto byl hlavní důvod, proč jsme založili tento blog, kde se snažíme přinést užitečné a aktuální informace z navštívených koutů světa.
Cestování je skvělá možnost, jak poznat nové lidi, kulturu a podmínky pro život jinde. Je to nepopsatelný zážitek a vzpomínky na celý život. Cestování je v naší podobě také tak trochu loterie, jelikož kupujeme i letenky/jízdenky v chybovém tarifu. I nám se přihodilo, že autobusový dopravce BestBusTravel zrušil již zakoupené jízdenky do Německa a Holandska, kam jsme se velmi těšili. Peníze nám byly vráceny a my pokračujeme dál. Musí se to brát sportovně, občas to prostě nevyjde. :-) 
Během roku a čtvrt jsme navštívili 12 zemí. Je velmi těžké se rozhodnout pro místo, kde se mi líbilo nejvíce. Každá země má nějaké své kouzlo. Já velice rád vzpomínám na New York a Tokio.
Rád bych se podíval na Havaj, Floridu, Nový Zéland či do Brazílie, Portugalska a opět do New Yorku.
Při cestování se neobejdu bez svého telefonu, který je pro mě při cestování nepostradatelný. Neumím si představit, že bych někam vycestoval bez něj. :-) Dalším důležitým členem naší výpravy je fotoaparát.

Čím fotíme

 • Canon EOS 650D – většina fotografií
 • Olympus PEN E-PL7
 • Samsung S5
 • Samsung S4 mini
* Natáčíme i drobná videa a do budoucna uvažujeme o GoPro kameře, tak třeba jednoho dne budou i videa z cest.

Kde nás najdete


V případě dotazů, nápadů či připomínek nás neváhejte kontaktovat. Za všechny vaše podněty a komentáře vám děkujeme! :-)

Děkujeme.
H&M

5 komentářů :

 1. Chybí vám tu tlačítko "Darovat peníze na tu novou GoPro"! Super, jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! :-) No vidíš, stále je co zlepšovat! :-D

   Vymazat
 2. Super inspirativní blog! Sepisuju zrovna něco podobnýho a plesá mi srdce, když u vás vidím stejný destinace + ty, který bych taky rád navštívil :)
  http://zapiskyzcestovani.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za milý komentář! Ať se daří cestování i blogování. :-)

   Vymazat
  2. Díky, vám totéž. Kdybychom mohli být spřátelenými blogy, budu jen rád :)

   Vymazat