pátek 30. října 2015

Rychlé tipy na výlety: Zámek Hluboká

Hluboká je dle našeho názoru jeden z nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek je v dnešní podobě teprve krátce, ale jeho vnější podoba, interiéry a obrovské parky jsou božské. Pokud zavítáte do jižních Čech, určitě doporučujeme prohlídku zámku nevynechat. Navíc se zámek Hluboká nachází jen pár kilometrů od jihočeské metropole - Českých Budějovic.
Zámek Hluboká je dalším zámkem v Jihočeském kraji, který jsme navštívili během naší dvou týdenní cesty. Doprava vlakem je velmi omezená a vlakové nádraží je od zámku ještě pořádný kus cesty. Doporučujeme proto zvolit autobus nebo ještě lépe auto. Zámek určitě nepřehlédnete, je opravdu majestátný. Velmi se nám líbila celková organizace a prostředí uvnitř zámku, kde jako velkou výhodou shledáváme skříňky, kde si může kdokoli nechat batohy či jiná zavazadla. My toho využili, jelikož jsme přišli akorát poté, co odešla prohlídka, a museli jsme hodinu čekat na další. Mezitím jsme si prošli část parku a zahrady. Parky jsou opravdu obrovské, nicméně žádné extra úpravy nečekejte, upravená část je pouze v zahradách bezprostředně u zámku.

Prohlídka se nám líbila, bohužel náš průvodce byl trošku zvláštní a ne příliš sympatický pán, což určitě ubralo na dojmu. Ale i tak byl zámek moc pěkný a prohlídka trvající asi 60 minut stála za to. Vstupné je 150 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti/studenty. Otevírací doba v sezóně denně 9.00 až 17.00.

Zámek Hluboká // "Hluboka" Castle
Zámek Hluboká // "Hluboka" Castle

Zámek Hluboká // "Hluboka" Castle
Zámek Hluboká // "Hluboka" Castle

Zámek Hluboká a zámecké zahrady // "Hluboka" Castle and park
Zámek Hluboká a zámecké zahrady // "Hluboka" Castle and park

Zámek Hluboká - věž // "Hluboka" Castle - tower
Zámek Hluboká - věž // "Hluboka" Castle - tower

Byli jsme zde kolem poledne, a tak jsme se rozhodli dát si něco dobrého k snědku. Na náměstí jsme při cestě k zámku viděli Čínskou restauraci, ale při cestě zpět nám padla do oka denní nabídka před Hotelem Štekl přímo u zámku, kde měli meníčko i s polévkou za 99 Kč. Řekli jsme si, že to tedy zkusíme. Celý hotel i s restaurací je veden v „zámeckém stylu“ a to samé platí i o zahradě. Prostředí bylo opravdu moc krásné. Jídlo bylo dobré, ale že bychom byli nějak nadšení se říct nedá. Normální ceny jídel zde byly docela vysoké, takže bychom čekali o trochu lepší i samotné jídlo.

brokolicová polévka v Hotelu Štekl // a broccoli soup in Stekl Hotel
brokolicová polévka v Hotelu Štekl // a broccoli soup

kuřecí kapsa plněná žampiony // chicken breast stuffed with mushrooms
kuřecí kapsa plněná žampiony // chicken breast stuffed with mushrooms

Navštívili jste někdy zámek Hluboká? Co se vám zde líbilo a co vás naopak zklamalo?
Podělte se s námi v komentářích... :-)

Fotogalerie


1 komentář :