čtvrtek 12. září 2013

Karlovy Vary (9. 9. 2013 – 11. 9. 2013)

V Karlových Varech jsem byla už asi čtyřikrát. Dvakrát v lázních na měsíc, jednou při projíždění do Františkových Lázní a teď naposledy s kamarádkou Celinou. Celina jela už potřetí na návštěvu do ČR, a tak jsem se jí rozhodla ukázat typické české lázně a kam jinam vzít Němku než do Karlových Varů. Karlovy Vary se mi moc líbí, kolonáda i příroda je nádherná. Dokonce mi i chutnají léčivé prameny, ale spíše preferuji chladnější, jako jsou třeba v Luhačovicích.

Doprava

Rozhodly jsme se cestovat se společností Student Agency. Lístky jsem kupovala přes zákaznickou kartu, takže byly ještě o nějakou tu korunu levnější a celkem jsme na osobu za zpáteční jízdenku platily 260 Kč. Cesta se Student Agency je vždy příjemná, sedačky jsou pohodlné, zdarma nabízí horké nápoje a denní tisk. K dispozici je i Wi-Fi a pouští film, u kterého je zvuk dostupný přes jednotlivá sluchátka, takže cestující, jež chtějí spát, nejsou rušeni. Cesta z Prahy trvala něco přes dvě hodiny.

Stravování

Ubytování jsme měly i se snídaní, takže snídaně probíhaly formou bufetu přímo v hotelu. Snídaně se mi moc nelíbily, k dispozici byly pro každého dva rohlíky a dále pouze toastový chléb. Čaj Jemča, káva rozpustná. Dva druhy marmelády a asi po jednom druhu sýru a šunky. Obědy a večeře jsme jedly různě v centru. Stavovaly jsme se na Langoše, pizzu nebo v Bille.

Ubytování

Ubytování pro dvě osoby na dvě noci se snídaní jsem kupovala na slevovém portálu Hyperslevy. Měly jsme zamluvené ubytování v samém centru Karlových Varů v hotelu Jizera. Ubytování vyšlo celkem na 1599 Kč a v ceně byla zahrnuta ještě láhev vína a vstup na 60 minut do místního Wellness. V hotelu byli ubytováni především Rusi a taky s nimi bylo zacházeno o dost lépe než se dvěma mladými studentkami. Náš pokoj byl až v 5. patře bez výtahu a nikdo se neobtěžoval nám pomoci s kufry, takže cesta do pokoje byla opravdu náročná. Tak trochu jsem ale takový přístup předvídala, protože už při rezervaci nastaly nějaké problémy a paní recepční byla vyloženě protivná. Pokoj byl pěkný, moderně zařízený, prostorný a koupelna byla taky pěkná.

hotel Jizera
hotel Jizera // "Jizera" hotel

hotelový pokoj Karlovy Vary
hotelový pokoj // a hotel room

koupelna // bathroom

Obchody

Součástí každé návštěvy lázeňského města musí být návštěva obchodu s lázeňskými oplatky. My našly jeden, kde bylo snad 20 různých druhů oplatků (chilli, máta, vaječný likér, skořice, perník, …). Dále určitě stojí za pováženou koupě typického lázeňského hrnečku, já mám svoji kočičku už jedenáct let a nedám na ni dopustit! Z klasických nákupů jsme si zajely autobusem zdarma z Tržnice do nákupního centra Fontána, kde jsme nakoupily pár drobností a potraviny v Tescu.

lázeňské hrnečky
lázeňské hrnečky // cat and squirrel cups

oplatky
obchod s lázeňskými oplatky // waffels shop

Zajímavá místa

Hlavní je projít kolonádu a navštívit Vřídlo. Kolonáda je opravdu krásná, jen těch turistů by tam mohlo být méně. Vřídlo je nejteplejší pramen v celých lázních s teplotou 71 °C. My další den šly i trochu do přírody, kde jsme došly k rozhledně Diana. Z rozhledny je krásný výhled na město a vstupné je zdarma. Poté jsme ještě sešly ke kamzíkovi, odkud je taky pěkný výhled na město a na světoznámý grandhotel Pupp. Cestu dolů jsme pak sjely lanovkou. Lanovka byla ošklivého komunistického vzhledu, cesta trvala tak 5 minut a jízdné bylo 45 Kč. Moc mě nenadchla, příště raději pěšky a udělám něco i pro zdraví. Dále určitě stojí za navštívení muzeum Jana Bechera. Promítá se dokument o historii Becherovky, následuje exkurze do podzemí, kde se likér připravuje a samozřejmě nesmí chybět ochutnávka. Vstupné bylo myslím 120 Kč, ale velkou výhodou byla i prohlídka v několika cizích jazycích. Dále také může být zajímavá prohlídka sklárny Moser, kde jsme letos se Celinou nebyly, ale byla jsem tam už dřív. Vstupné do muzea je asi 80 Kč.

Hadí pramen
Hadí pramen // snake´s thermal spring

Vřídlo
Vřídlo // thermal spring "Vřídlo"

kamzík
kamzík // chamois 

rozhledna Diana
rozhledna Diana // lookout tower "Diana"

Muzeum Jana Bechera
Muzeum Jana Bechera // Jan Becher´s museum

kostel
kostel // a church

Závěr

Počasí nám sice moc nepřálo, ale našly se i slunné chvilky. A při dešti jsme se aspoň mohly věnovat nákupům a wellness. Karlovy Vary se mi zase velmi líbily, ta lázeňská pohoda a atmosféra mě vždy fascinuje. Jen kdyby tam bylo méně turistů!

Fotogalerie

Žádné komentáře :

Okomentovat